List of participants:

1.Aliasghar Alikhani-Koopaei (USA), Abstract
2.Lluís Alsedá (Spain), Abstract
3.Lori Alvin (USA), Abstract
4.Jose Maria Amigó (Spain), Abstract
5.María Anguiano Moreno (Spain), Abstract
6.Javier Aroza Benlloch (Spain)
7.Francisco Balibrea (Spain), Abstract
8.Xavier Barrachina Civera (Spain), Abstract
9.María José Beltrán Meneu (Spain)
10.Jozef Bobok (Czech Republic), Abstract
11.Henk Bruin (UK), Abstract
12.María Victoria Caballero (Spain)
13.Jose S. Cánovas (Spain)
14.Tomás Caraballo (Spain)
15.Antonio Cascales (Spain), Abstract
16.Alberto Conejero (Spain), Abstract
17.Matús Dirbák (Slovakia), Abstract
18.Zhaoyang Dong (Spain)
19.Tomasz Downarowicz (Poland), Abstract
20.Jana Dvorakova (Czech Republic), Abstract
21.Francisco Esquembre (Spain)
22.Javier Falcó Benavent (Spain)
23.Fryderyk Falniowski (Poland)
24.Paulina Frej (Poland)
25.Bartosz Frej (Poland), Abstract
26.María Isabel González (Spain)
27.Paulina Grzegorek (Poland), Abstract
28.Juan L. G Guirao (Spain), Abstract
29.Roman Hric (Slovakia)
30.Dawid Huczek (Poland)
31.Víctor Jiménez López (Spain), Abstract
32.David Juher (Spain), Abstract
33.Olena Karpel (Ukraine), Abstract
34.James Keesling (USA), Abstract
35.Deborah King (Australia)
36.Peter Kloeden (Germany), Abstract
37.Zdenìk Koèan (Czech Republic), Abstract
38.Sergiy Kolyada (Ukraine), Abstract
39.Vyacheslav Kulagin (Ukraine), Abstract
40.Jiri Kupka (Czech Republic), Abstract
41.Michal Kupsa (Czech Republic)
42.Jan Kwiatkowski (Poland)
43.Dominik Kwietniak (Poland), Abstract
44.Marek Lampart (Czech Republic), Abstract
45.Antonio Linero (Spain)
46.Jaume Llibre (Spain), Abstract
47.Miguel Angel Lopez Guerrero (Spain)
48.Peter Malický (Slovakia), Abstract
49.Habib Marzougui (Tunisia), Abstract
50.Mykola Matviichuk (Ukraine), Abstract
51.Sergio Mendes (Portugal)
52.Ricardo José Mendes Severino (Portugal), Abstract
53.Micha³ Misiurewicz (USA), Abstract
54.Michaela Mlíchová (Czech Republic), Abstract
55.Lourdes Molera (Spain)
56.Leopoldo Morales López (Spain)
57.Francisco Gabriel Morillas Jurado (Spain), Abstract
58.Alexandra Nascimento Baptista (Portugal), Abstract
59.Diogo Nascimento Baptista (Portugal), Abstract
60.Lenka Obadalova (Czech Republic), Abstract
61.Tobias Oertel-Jaeger (Germany), Abstract
62.Piotr Oprocha (Spain)
63.Boris Paneah (Israel), Abstract
64.Alejandro Passeggi (Uruguay), Abstract
65.Alfred Peris (Spain), Abstract
66.Rafal Pikula (Poland)
67.Peter Raith (Austria), Abstract
68.Ana Rodrigues (Portugal), Abstract
69.Jacek Serafin (Poland), Abstract
70.Aleksandr N. Sharkovsky (Ukraine), Abstract
71.Artur Siemaszko (Poland), Abstract
72.Luís Silva (Portugal), Abstract
73.Jaroslav Smítal (Czech Republic), Abstract
74.¼ubomír Snoha (Slovakia), Abstract
75.Gabriel Soler López (Spain), Abstract
76.Anton Solomko (Ukraine), Abstract
77.Vladimír Spitalský (Slovakia), Abstract
78.Marta Stefankova (Czech Republic), Abstract
79.Sonja Stimac (Croatia), Abstract
80.Leszek Szala (Czech Republic)
81.Klaus Thomsen (Denmark)
82.Dariusz Tywoniuk (Poland)
83.Jose Valero (Spain), Abstract
84.Jose Carlos Valverde (Spain), Abstract
85.Xiangdong Ye (People's Republic of China), Abstract
86.Guo Hua Zhang (Australia), Abstract

The final list of participants will be provided after the registration deadline.